Kdo je Patrizia Reggiani?

Italskými médii přezdívaná „Lady Gucci“ je bývalá manželka Maurizia Gucciho. Odkud ale tato žena pochází?

Patrizia se narodila v malém městě mimo Milán 2. prosince 1948. I když nebyla součástí vyšší vrstvy, její otec – který dobře vydělal peníze v nákladní dopravě – jí kupoval norkové kabáty a sportovní vozy, a tak se jí podařilo vystoupat po společenském žebříčku, díky kterému potkala svého budoucího manžela Maurizia. Pár se vzal v roce. V osmdesátých letech byli jedním z prvních párů italských celebrit, kteří jeli s personalizovanou poznávací značkou do portugalského „Mauizia“ a spřátelili se s Kennedyovými. Pár byl tak okouzlující, že Patrizii v tisku přezdívali „Lady Gucci“.

Kdo je Patriyia Reganni

Poté, co se Patrizii narodily dvě dcery, Maurizio jí opustil pro jinou a mladší ženu v roce 1991. V roce 1993 Maurizio prodal svůj podíl ve společnosti Gucci společnosti Investcorp za 120 milionů dolarů.
Netrvalo to tak dlouho než došlo k jednomu z nejotřesnějších skandálů v Itálii devadesátých let: okouzlující prominentka, více zvyklá na bulvární titulky o svých bohatých činech, Patrizia Reggiani, byla obviněna a později uznána vinnou z nařízení atentátu na jejího bývalého manžela, Maurizia Gucciho, ze slavné módní dynastie.

Maurizio byl mrtvý: zastřelen, když jednoho jarního rána vstoupil do své kanceláře. Patrizia byla okamžitě jednou z hlavních podezřelých, ale zatčena byla teprve 31. ledna 1997 a odsouzena v roce 1998 za objednání vraždy jejího manžela.
Poté vyšlo najevo, že Patrizia najala střelce, který měl zastřelit Maurizia proto, aby zajistila, že se nemůže oženit se svou novou partnerkou Paolou Franchi a vydědit tak dcery Allegru a Alessandru. Byla zatčena poté, co se jeden z jejích kompliců chlubil vraždou. Tisk pro ni brzy našel novou přezdívku: Vedova Nera – Černá vdova.

Klan rodiny Gucci

Reggiani, která se vyhýbá publicitě, v poslední době opět poskytuje rozhovory a nedávno hovořila v milánských novinách o důvodech, proč si objednala hit u svého bývalého. „Žádná nenávist nebyla,“ řekl Reggiani italským novinám Corriere della Sera. „Nikdy jsem Maurizia. Bylo to moje podráždění – lezl mi na nervy.“ Poté, co byla shledána vinnou, byla Patrizia odsouzena na 26 let. Po 18 letech byla propuštěna za dobré chování. Přesto mohla být na svobodě už dříve. To ale odmítla se díky, že by musela pracovat, a že raději bude zalévat květiny ve své cele.