Kupovat si při dnešních cenách byt není pro každého. Obytné nemovitosti v současné době stojí skutečně raketu a dovolit si je může jen málokdo. Samozřejmě, že existují hypotéky, ovšem i na ně už nedosáhne zdaleka každý. Je totiž potřeba splnit celou řadu přísných podmínek, kdy asi tou nejhůře splnitelnou je nutnost mít na kontě dané finanční instituce alespoň deset procent z ceny poptávané nemovitosti. To hlavně mladé rodiny, kde se počítá každá korunu, mají problém splnit. Není tak divu, že se stále více lidí zajímá o různé levnější alternativy.

Ložnice

Jednou z takových mohou být i mobilní domy levně. Nejedná se o nejlepší bydlení na světě, avšak je levné, což je při dnešních cenách vlastnost, na kterou řada lidí bere zřetel jako první. Příznivá cena však není jediným důvodem, proč sáhnout po tomto druhu bydlení.

Na rozdíl od klasických bytů jsou sice mobilní domky levnější, na druhou stranu většinou nabízejí i daleko omezenější obytný prostor. Jejich rozměry jsou totiž uměle sníženy, jelikož se musí vlézt na běžné dopravní komunikace. Z toho důvodu jsou zařízeny maximálně prakticky, takže obyvatelé těchto příbytků se i přes menší rozměry nemusí vždy cítit zcela stísněně. Pozitivní také je, že veškerý nábytek a obecně vybavení patří k tomu nejlepšímu, co se dnes dá sehnat. A to jak po kvalitativní, tak i designové stránce. Mnoho lidí potěší, že nemusí shánět do nového obydlí žádné vybavení, a to ani ve formě tradiční elektrospotřebičů.

Moderní ložnice

Podnikání

Možná to někoho překvapí, ale mobilní domy se standardně používají nejen pro bydlení, ale rovněž je jejich schopnosti možné použít kupříkladu k podnikání. Vzhledem k tomu, že jde o pojízdná obydlí, není problém se s nimi víceméně kamkoliv přemisťovat, což ocení zejména zájemci o krámky se suvenýry. Navíc v tomto případě není nezbytné pořizovat si hned nejlepší verzi. K těmto účelům stejně dobře poslouží i levnější modely.

Naštěstí se zdá, že nám zima už řekla své poslední slovo a my se můžeme začít těšit na jaro. Nemůžete se dočkat až vyrazíte na svou zahradu? 

Připravte si útulné posezení na své zahradě! Jak na to? 

Jakmile zima skončí, každý se těší na první jarní sluneční paprsky, na teplo a hlavně možnost posezení venku na čerstvém vzduchu. Máte zahradu? Pak byste měli mít vytvořené místo pro posezení, kde můžete nerušeně odpočívat, ráno snídat nebo v létě večer grilovat. Jak si takové posezení na zahradě vytvořit a na co byste neměli zapomínat? Stačí jen najít vhodné místo na zahradě a můžete se do toho s chutí pustit. 

odpočinek venku

Hlavně pohodlně 

Na zahradě můžete pracovat, můžete sázet květiny a pěstovat zeleninu, ale určitě nezapomínejte ani na malý kousek místa, který vyhradíte jen pro posezení. Nemusí to být nic velkého, záleží na vás, ale takový koutek by neměl chybět na žádné zahradě. Základem je pak zahradní nábytek, stolík a kolem něj židličky, popřípadě můžete zvolit jinou variantu. Útulnější a modernější. Nemusíte sedět jen na zahradních židlích či křesílkách, můžete do svého koutku na zahradě umístit i malý gauč nebo volte originálnější variantu. Houpací síť nebo houpací závěsné zahradní křeslo vám odpočinek ještě více zpříjemní, skvělou a neotřelou volbou mohou být i sedací vaky. Udělejte si to zkrátka pohodlné, nezapomeňte ani na polštářky nebo podsedáky. 

posezení na zahradě

Soukromí i zeleň 

Při posezení si budete jistě přát co nejvíce soukromí, je tedy dobré si takový koutek udělat v zákoutí, kam nedohlédne oko souseda. Můžete k tomu využít uměle vytvořenou stěnu, dělící stěnu a podobně. Obklopte se ale i zelení, protože to na zahradu zkrátka patří. Právě vysazení živého plotu, popínavá rostlina, která obroste stěnu, to všechno může být ideálním řešením. Nezapomeňte ani na květiny, jistě chcete mít co nejhezčí pohled, a i když si možná na zahradničení nepotrpíte, venku by zeleň a květiny neměli chybět. 

Na zahradě v teplých měsících jistě budete trávit hodně času, užijte si to a udělejte si tyto chvíli co nejkrásnější. 

Pokud má člověk zahradu, je hned několik způsobů, jak lze něco takového využít. Zahrada nemusí být jen trávou, kterou musíte od jara do zimy co 14 dní sekat. Může být také místem, kde budete velmi rádi trávit svůj volný čas, protože zde bude vše, co ke svému životu potřebujete.

Už dávno neplatí to, že zahrada musí být jen u rodinného domu. Existují i domy bytové nebo řadové, které mají zahradu, která je určena pro ty, kteří v daných domech bydlí. Něco takového je ideální, protože pokud člověk vyjde ven, může se například na dané zahradě opalovat nebo si něco dobrého ugrilovat.

zahrada a dítě

Pokud žije člověk v bytě, takový luxus mnohdy nemá. Pokud daný člověk ještě navíc nemá balkón nebo chatu, kde by mohl trávit čas, může to být pro takového člověka obtížné, protože kamkoliv půjde a to například do parku, rozhodně zde nebude mít takové soukromí, jako právě pokud by bydlel v rodinném domě nebo domě bytovém, který nabízí zahradu.

Taková zahrada se dá využít opravdu všelijak. Člověk na ní může pěstovat, může na ní mít pergolu, kde si bude moct sednout a relaxovat, kde bude moct grilovat nebo kde může mít vše pro své ratolesti.

Pokud máte děti, jistě něco takového, jako je zahrada ocení. Na takovou zahradu se dá pořídit například trampolína, kterou děti milují. Není to ale jediná věc, kterou jistě děti ocení.

Jestliže máte zahradu, měli byste ji využívat naplno. Proč? Protože od toho daná zahrada je.

pěkná zahrada

Je pochopitelné, že v zimě něco takového rozhodně nevyužijete v tak velké míře, pokud nevíte o žádných zimních aktivitách, které se dají na zahradě dělat, ale od jara do podzimu jí jistě využijete ve velkém.

Pokud se rozhodnete pořídit si dům, mějte na paměti, že by bylo ideální, pokud by měl zahradu, která by měla alespoň 1 000 m2. Prodávají se i domy, které mají zahradu mnohem menší, ale ne každému může menší zahrada vyhovovat.

Jsou věci, které je potřeba zvážit, abyste poté nebyli zklamaní.

Šero, prach, pavučiny a myši. Tak si vybavíme podkroví starého domu. Pokud se v něm ještě neskladuje seno a pytle, je v něm nahromaděno plno nepotřebných věcí. Přitom tyto prostory bývají dnes nejvíc lákavé a i majitelé domů je tomu začínají přizpůsobovat.
I u novostaveb se takové ponuré místo pod střechou může vytvořit, proč ale dnes skladovat věci a nechat chátrat místo s nejlepším výhledem a zajímavou strukturou. Majitelé nových domků proto projektují podkroví jako obyvatelnou část domu, vlastníci starších domů ho často rekonstruují a přestavují. Vznikají tak krásné pokoje a pracovny, někdy dokonce menší byty. Pokud je prostor oddělen od zbytku domu a opatřen koupelnou, může se pak pronajímat jako úplně samostatný pokoj, aniž by spolu obyvatelé koexistovali.
Okno podkroví zvenku
Podkroví díky zešikmeným stěnám působí útulným dojmem. Obzvlášť moderní je dřevěné obložení a trámy. Prostor ale musí být dostatečně široký a vysoký, aby nepůsobil stísněně. Střešní okna sice pouštějí do prostoru dostatek světla, berou ale pocit útulnosti, protože prostor více otevírají nahoru a světlo je tak často prudké. Proto jsou vhodné překrýt je záclonou nebo při stavbě zvolit okna v ploché zdi štítu domu a pokud možno pak umístit dvě naproti sobě. V létě pak vyřeší horko průvanem. Důležité je také opatřit půdu topením, protože v zimních měsících je na ní zase chladno.
Pokud v podkroví není tolik místa, doporučuje se dát postel pod šikmou zeď, kde nám nebude vadit, stejně tak jako pohovka nebo nižší nábytek. Blíže k oknu pak můžeme umístit třeba stůl, abychom využili přirozeného denního světla. Nejvyšší část, kde můžeme stát narovnaní, si ponecháme volnou k pohybu. Jestli je ale podkroví dostatečně velké a má například i plochý strop, rozvržení vybavení místnosti je zcela na našem estetickém a praktickém uvážení.
Moderní podkroví zevnitř
Dřevěné obložení a šikmé stěny dělají z podkroví jedny z nejpříjemnějších a nejzajímavějších místností rodinného domu. Místnosti se můžou zařídit i do konkrétního stylu, například starobylého nebo naopak loveckého. Důležité je však designově přizpůsobit prostor tak, aby se nám líbil. Proto jsou důležité detaily jako záclony, koberec nebo lampy.