Móda se bohužel nevyhýbá ani záležitostem, okolo kterých by měla raději chodit velkým obloukem. Platí to stoprocentně v říši zvířat. Když už se konečně začalo něco podnikat proti nesmyslnému zabíjení zvířat pro jejich kožešinu, tak jsme se vrhli na mrzačení psů. Jak jinak se dá nazvat miniaturizace například jorkšíra. Jednou z takových propagátorek je i nechvalně známá „celebrita“ Paris Hilton, která si za neuvěřitelných (v přepočtu) dvě stě tisíc pořídila rozkošné štěňátko zmíněné rasy. Štěně bylo natolik titěrné, že se jí vešlo do dlaně. Pro normálního člověka je nepochopitelné, proč se nejlepší přátelé musejí takto týrat.
·        Je přeci všeobecně známé, že takto vyšlechtěný tvor bude mít řadu zdravotních problémů, které mu znepříjemní a zkrátí jeho život.
·        Jeho orgány jsou natolik nevyvinuté, že je pro něho kolikrát i obtížné dýchat.
jorkšír na zahradě

Ukončete mrzačení psů

Chovatelé se zdravým mozkem se v žádném případě k těmto zvráceným praktikám neuchylují. Jenže těch, co myslí jen na svou kapsu, je nepoměrně více.
·         Proto se můžeme z inzerátů dozvídat různé zrůdnosti.
o   Koupím mini jorkšíra, jehož matka vážila tisíc osm set gramů a otec ještě o tři sta gramů méně.
Argument, že takové zvířátko nebude žít déle než čtyři roky, nikoho nezajímá. Ale lidé jdou ještě dál. Posledním trendem v této oblasti je pejsek – jorkšír, který má mít zajímavou stavbu těla. Už není požadavkem jen jeho velikost. To už zřejmě není dostatečně „in“.
·        Moderní jorkšír má prý z boku připomínat čtverec.
·        Má mít tedy co nejkratší záda.
jorkšír v mikině
Myslí někdo na to, že takové zmrzačení nedovoluje psovi ani normální pohyb? Kam až lidé v této oblasti půjdou? Snad se tato zvrácenost zastaví ještě dříve, nežli si budeme moci koupit psí zrůdičku, která se nám bude hodit barvou k večerním šatům. Pokud někdo touží po miniaturním mazlíčkovi, proč si nepořídí křečka? Ale to by asi nebylo ono.

Už jste zaslechli pojem zero-waste? Je to něco, o čem se začíná hodně mluvit i v našich luzích a hájích. O co vlastně jde? A je dobré, začít alespoň částečně přemýšlet jako vyznavači tohoto životního stylu?
Zero-waste v doslovném překladu znamená „nulový odpad“. A přesně to je ideologie lidí, kteří tento životní styl vyznávají. Jde o snahu minimalizovat odpad, který člověk během svého běžného života vytvoří a důvodů k těmto krokům je hned několik. Asi ten hlavní je co nejmenší zatížení životního prostředí. Naše planeta není nezničitelná, a právě výroba velkého množství hlavně obalových materiálů ji velmi zatěžuje.
plastový odpad
Stejně tak pak jejich likvidace. V poslední době se výrazně hovoří o omezování plastu, a právě to může být dobrý začátek pro každého, kdo se snaží žít trochu šetrněji vůči přírodě. Plast však není tím jediným. Začíná se objevovat velké množství tzv. bezobalových obchodů. Kouzlo spočívá v tom, že si například luštěniny, ale třeba i čistící prostředky jednoduše odnesete ve svých nádobách, které využíváte opakovaně. Stejně tak mnoho firem začíná realizovat vracení obalů. Pokud máte možnost narazit na obchod, kde nakoupíte do svých nádob nebo na takový, kde například nádobu od těstovin vrátíte a bude opětovně použita, neváhejte ho využít. Jde o první a ten nejmenší krok, který život nijak nekomplikuje a přírodě pomáhá.
Není to ale pouze o obalech. Například výroba oblečení je velmi zatěžující pro životní prostředí. Velké řetězce přináší sice zboží za nízké ceny, ale šatník musíte často zbytečně obnovovat, protože oblečení toho tolik nevydrží. Není lepší investovat do dražšího oblečení, které vydrží roky? A ta úplně nejlepší varianta jsou second handy. Už to nejsou pouze ošklivé „hrabárny“ s kousky, které nikdo nechce, ale obchody, kde nakoupíte krásné věci a ušetříte nejen svoji peněženku, ale i přírodu.
dózy na policích
Existuje mnoho možností, jak minimalizovat svůj odpad. Ženy přestávají používat jednorázové pomůcky intimní hygieny, vrací se k látkovým plenám pro své děti. Základem je také nevyhazovat zbytečně potraviny nebo třeba oblečení a předměty, které je možné opravit. Někteří to v zero-waste dotáhli tak daleko, že se jejich roční odpad vejde do jedné skleněné nádoby. Může se to zdát neuvěřitelné, ale je to tak. Nemusíte být tak dobří, ale každý malý krok může obrovsky pomoci…

Název alzheimer zná snad každý člověk, ale většina lidí neví, že je to závažná choroba, která se i v tom nejmenším stádiu musí řešit. Nepříjemné problémy, které umí udělat v hlavě pořádný nepořádek, se mohou objevit u kohokoli nejčastěji ve vyšším věku. Proto by si každý člověk měl všímat svého blízkého okolí a při jakémkoli podezření na zmíněnou chorobu kontaktovat opravdové profesionály. Existuje totiž spousta organizací a programů, které přesně ví, jak krůček po krůčku postupovat a vše vyřešit.
nemocný mozek

A jaké jsou příznaky Alzheimerovi choroby?

Příčiny této choroby zatím nikdo nedokáže přesně upřesnit, ale je známo spoustu příznaků, díky kterým se dá vše řešit hned od začátku a pomoct těmto bezmocným lidem žít co nejnormálněji to jen půjde. Mezi nejznámější příznaky patří samozřejmě zapomínání nejrůznějších věcí, jako například naplánované události nebo odložení nejrůznějších věcí. Lidé bývají pomatení a často mají časovou i prostorovou dezorientaci. Může se ale také měnit jejich povaha jako taková. Pokud pozorujete, že má někdo z Vašich blízkých zmíněné příznaky, byť jen patrné, rozhodně před tím nezavírejte oči.
senior s otazníky

Jak postupovat při zjištění, že někdo z mých blízkých má zmíněné příznaky?

· Vyhledejte odbornou pomoc, která vše řádně vyšetří
· Najděte vhodné pečovatele, kteří se vším pomohou a o náročnější péči se postarají sami
Nemusíte se hned děsit, že bude vše náročné apod. V dnešní době existuje opravdu spoustu nejrůznějších variant jak se o takového člověka starat a jakou péči mu dopřát. Podívejte se například na naše nejrůznější nabídky, kontaktujte nás a společně jistě vybereme tu správnou variantu jak se o Vašeho člověka s Alzheimerovou chorobou správně postarat. Nabízíme prvotřídní péči a nejrůznější programy, které si hned všichni zamilují, a můžete si být jisti, že ani Váš člověk nebude žádnou výjimkou.