Vždycky mě bavilo sportovat. Bavilo mě hlavně jezdit na kole anebo běhat. Proto jsem byla velmi ráda, když mi rodiče pořídili malého psa. Pes byl sice malý, ale byl hodně hyperaktivní a byl hodně akční, takže mě opravdu vyhovovalo, že každý den mohl pes běhat se mnou. Taky jsem si pořídila takovou speciální výstroj, do které se zahákne pes a druhý konec si dáte kolem pasu. Takže to bylo ideální pro nás dva. Ráda jsem taky běhala s mým psem lesem a kolem rybníku. A taky jsem si při běhu našla skvělé kamarády, kteří taky běhali se psem. Můj sportovní výkon byl dokonalý. Takže jsem si řekla, že bych se taky mohla se svým skvělým psem zúčastnit nějakých sportovních soutěží. Na internetu jsem si našla, že existuje sport, ve kterém soupeří psi s majiteli v běhu. Opravdu mě to zaujalo a těšila jsem se, že se tam podívám.

Psí sporty jsou prima.

Nicméně, ale když jsem se chtěla zúčastnit toho sportu, tak mi to rodiče zatrhli. Vím, bylo mi třináct let, takže ještě jsem o sobě nemohla tak moc rozhodovat, než kdyby mi bylo 18 let. Jenomže rodiče mi tento sport se psem nechtěli dovolit, protože se báli, že se nějak zraním. Pes byl sice malý, ale měl opravdu velkou sílu, protože jsem byla hubená, tak se taky mohlo stát, že pes mě stáhne dolů na zem.

Klidné procházky se psem.

Trápilo mě to a byla jsem dost naštvaná. Ten sport byl můj sen a nemůžu ho dělat? To je tedy nespravedlivé! Byla jsem opravdu nešťastná z toho, že mi rodiče tento sport nedovolili. Už uplynulo od toho mnoho let a já si tento sport se psem užívám. A musím říct, že opravdu není žádný lepší sport, než když si běháte se svým psem a svými přáteli. Taky mě těší, že mí rodiče se chodí pravidelně dívat, jak soutěžím se svým psem. Sice první pejsek už je v psím nebíčku, ale při každém sportu na něj vzpomínám. Věřím, že i první pejsek by se mnou vyhrával první místa.

Výběr není jen tak

Této zájmové aktivitě je potřeba věnovat několik hodin týdně, a proto je zapotřebí, aby dítě bavil, protože nemá cenu, aby se někde zbytečně trápily. Proto je zapotřebí nejdříve zjistit, co potomka baví a čím by se chtěl zabývat. V dnešní době je výběr kroužků dost rozmanitý, ovšem záleží to na tom, kde bydlíme. Třeba v menším městě výběr nemusí být až zas tak snadný. Proto je dobré nejdříve zjistit si, z čeho můžeme vybírat.

posilování a strava

A následně s dítětem jednotlivé nabídky procházet. Celý proces výběru může trvat, ale je rozhodně je potřebný, protože dítě u dané aktivity může následně vydržet třeba roky. Je potřeba, aby čas a doba kroužku vyhovovala, přičemž děti se ještě musí připravovat do školy a mají své další starosti. Přeci jen není zas tak vysoká šance, že se bude daným koníčkem živit. Na druhou stranu jsou u nás sportovci, kteří začali už v nízkém věku a nyní dosahují skvělých výsledků na soutěžích světového formátu.

Sport

Velmi často volenou variantou je sport. Není se čemu divit, protože tento druh kroužku má řadu výhod. Tou první je bezesporu pohyb, protože ten má v životě člověka velký význam. Takto výrazně napomůžeme k zdravému životnímu stylu, přičemž zdraví je jednou z nejcennějších věcí v našem životě. Dalším faktorem je rozhodně zábava, protože se jedná o aktivitu, při které se rozhodně nudit nebudeme.

startovní čára

Následně se jezdí na různé soutěže a podobně, ze kterých budeme mít hezké vzpomínky. Sporty jsou mnohdy kolektivní, přičemž spolupráce s ostatními je důležitá i v běžném životě. Na některých pracovních pozicích je opravdu zapotřebí. Rozhodně je výhodné, aby si jej dítě vyzkoušelo, než aby bylo postaveno k hotové věci, protože po chvíli může zjistit, že to pro něj není to pravé ořechové. Samozřejmě sport může omrzet i časem. Dítě může chtít vyzkoušet jiný sport, nebo úplně jiný koníček.

O Michaela Krmenčíka se údajně zajímá Janov. Krmenčík dlouhodobě ukazuje v české lize velice slušné výkony, díky kterým se dostal do reprezentace. To samozřejmě nezůstalo v zahraničí bez povšimnutí. Jednu šanci na přestup již prováhal a vážně se zranil. I po rekonvalescenci se dostal do herní pohody a góly dává i dál. V Plzni došlo k výměně trenéra a je tak jasné, že v kádru nějaké změny proběhnou. V ofenzivě Janova však figurují jména jako Kouamé, Panděv, Pinamonti nebo Sanabria, takže zrovna pozice útočníka tento italský klub netrápí.
silueta fotbalistů
Erling Braut Haaland je na odchodu ze Salzburgu. O jeho služby se zajímají především Manchester United, Dortmund a Lipsko. Haaland předvádí letos skvělé výkony, díky kterým získal cenu pro nejlepšího hráče Rakouska. Logicky tak přitahuje pozornost věhlasnějších celků. United během ledna útočníka shánět určitě budou a Haaland se dobře zná s manažerem Solskjaerem. Navíc vzhledem k aktuální situaci United, kdy v ofenzivě není taková konkurence, jako v předchozích letech, by mohl dostat i hodně prostoru na hřišti. Lipsko tak nějak tuší, že Werner je neudržitelný a pokukuji po náhradě. Navíc mezi nimi a Salzburgem je díky majitelům a sponzorovi nastavená trasa, kterou hráči často využívají. Tento přestup není vůbec nereálný. Dortmund aktuálně nastupuje bez hrotového útočníka a tuto situaci bude muset řešit. Haaland by se do jejich konceptu hodil náramně a pro něj by to aktuálně byla asi ideální cesta. Záhadou zůstává cena. Spekuluje se o rozmezí 20 – 100 milionů eur. Pokud by cena šplhala nad 60, dovolit si jej můžou jen United. Wilfied Zaha by si přeci jen mohl vymodlit vysněný přestup do většího klubu. O tohoto ofenzivního hráče stojí Chelsea.
fotbalový kop
Zaha Crystal Palace očividně přerostl a jeho posun do vyšších fotbalových pater je nevyhnutelný. Chelsea, která je aktuálně pod Frankem Lampardem v přestavbě, by minimálně jednoho hotového hráče potřebovala. Crystal Palace však nehodlá couvnout ze svých finančních požadavků a i nadále si představuje částku přesahující 70 milionů, což by mohl být problém. Bayern Mnichov bude posilovat. V hledáčku se ocitli Henrich a Sané.