Pokud plánujete stavbu rodinného domku nebo chalupy, máte jistě už jasno, jaké bude rozložení pokojů, kolik jich bude, jak budou velké, kde bude koupelna a WC, jestli budou spojené v jedné místnosti nebo budou zvlášť a jestli bude rozdělená kuchyň a obývací pokoj, nebo budou taktéž spojeny v jeden celek. Ale přemýšleli jste, jak váš domek či chalupu doplnit o výrazné elegantní prvky, které dají vašemu bydlení charakter a osobitost?

krb

Jednou z věcí, nad kterou možná moc nepřemýšlíte je schodiště. Mnoho lidí je bere jen jako prostředek, po které se dostaneme o poschodí výš, ale kdepak. Pořídíte-li si např. doprostřed pokoje dřevěné vyřezávané točité schody, rázem se vaše bydlení promění v zámek a schodiště se stane tím, co každá návštěva bude okoukávat a chválit. Schodiště může být architektonickým prvkem, který ovlivní další styl vašeho bydlení a vy si pořídíte stylový dřevěný nábytek apod. Zkrátka dřevěné schodiště určí charakter vašeho bydlení.

točité schodiště

Dalším výrazným prvkem může být krb. Krb může být ten zcela funkční, s komínem, ve kterém budete topit a vyhřívat si tak vaše bydlení, ale můžete si koupit i krb, který je elektrický závěsný, v podstatě něco jako LED televize, ale pouze s jedním programem a to je pohyblivý obrázek s hořením dřeva. Také je tu možnost postavit si falešný krb, tj. krb, který vypadá jako opravdový a je vyrobený např. z polystyrénu a můžete si jej koupit, nebo jej šikovný kutil vyrobí sám třeba z krabic. Na vánoční atmosféru je krb přímo stvořený a na jeho římse mohou děti najít své oblíbené, sladkostmi naplněné, ponožky. Nikdo nechce bydlet jen v prázdných čtyřech zdech, chceme bydlet útulně a cítit se doma příjemně. Přitom bydlení musí splňovat i ty funkční věci, jako prostory pro hru, učení, vaření, ale i spánek. Přemýšlejte o svém bydlení ve všech ohledech, myslete na funkčnost i eleganci.

Když zavzpomínáte na své dětství je jen málo pravděpodobné, že si vzpomenete na svůj dětský kočárek. Kdo na něj ale určitě nezapomněl, to jsou vaši rodiče. Není to proto, že by kočárek by něčím výjimečným, ale proto, že vás v něm vozili minimálně rok, spíše více, a dodnes si budou pamatovat, jak se s ním jezdilo.

Kočárek pro dítě není jen prostředek pro jeho přepravu, ale často je místem, kde miminko klidně spí. Často stačí jen vyjet kousek před dům a miminko na čerstvém vzduchu usne, takže můžeme třeba u rodinného domku nechat kočárek na zahradě a není nutné s ním jezdit. Ale kočárek je i prostředek, jak se s dítětem dostat do přírody a to někdy i na cestičky v lese. Některé kočárky mají na tyto příležitosti výměnná kolečka.

kočárek

Pokud čekáte brzy přírůstek do rodiny, určitě se po kočárcích koukáte. Protože koupe kočárku není úplně levnou záležitostí, měli byste dobře zvážit, co vše si od kočárku slibujete. Bude v něm dítě pouze spát na zahradě nebo bude chodit na dlouhé každodenní procházky? Máte auto a budete proto potřebovat i tzv. vajíčko jako autosedačku pro miminko? Čekáte už druhé dítě a tak hledáte kočárek pro dvě děti, kombinaci pro první dítě hluboký kočárek a pro druhé, to starší, sporťák? Dovolujeme si vám nabídnou kočárky od firmy Maxim, mezi kterými si určitě najdete toho svého favorita. Např. kočárek Raf-Pol BABYLUX Axel Maxim-kocarky jako dvojkombinace v několika barevných variacích.

kočárek

Dětský kočárek je pro mladou rodinu finančně náročný, často vypomáhají i prarodiče, proto je výběr vhodného kočárku někdy stejně náročný jako koupě nového auta. U kočárku je ale nejdůležitější pohodlí a bezpečí dítěte. Určitě nechcete založit miminku špatné držení těla kvůli nevhodnému kočárku, proto vždy hledejte u kočárku atest, který zaručí, že kočárek je odpovídající kvality a vaše dítě v něm stráví klidné chvilky. A pokud je spokojené dítě, budou spokojení i jeho rodiče.

Pokud chce mít člověk jistotu, že v jeho novém bydlení nebudou místo ubírat šatní skříně, měl by udělat to, že již při návrhu sdělí projektantovi, že by si přál mít v dané místnosti vestavěnou skříň, která rozhodně místo ubírat nebude. Projektant bude s něčím takovým počítat a bude se snažit najít nejvhodnější místo pro danou skříň.

Určitě bude také dobré vsadit na skříně, které jsou posuvné, abyste opravdu ušetřili maximum místa. Jsou lidé, kteří si sice zvolí vestavěnou skříň, ale neuvědomí si, že je ještě potřeba požadovat, aby části, díky kterým se člověk do skříně dostane, byly posuvné. Jen tak bude mít něco takového smysl.

pěkná skříň

Vestavěné skříně https://www.sten-skrine.cz/ si člověk už dávno nemusí kupovat někde v obchodech, kde na tom ve výsledku prodělá, protože jednak se v daném obchodě budou člověku snažit prodat danou skříň za co nejvíce peněz to bude možné a jednak se vám něco takového velmi brzy prohne, což jistě nikdo neocení.

Pokud se chcete vyhnout tomu, že bude něco takového opravdu zbytečná koupě, vsaďte raději na vestavěné skříně na míru, kde vám něco takového zhotoví tak, aby cena odpovídala kvalitě a aby se vám nestalo, že byste museli za pár měsíců řešit novou skříň, protože ta, kterou máte, rozhodně nepůsobí bezpečně.

Člověk by měl vždy mnoho věcí zvážit. Jsou lidé, kteří si na samém začátku něco takového ani neuvědomí, ale pokud se chcete skutečně vyhnout tomu, že budete muset brzy řešit opět nové vybavení, měli byste nad něčím takovým uvažovat.

pěkné skříně

Věříme, že i vy přijdete na to, co pro vás bude vhodné a co naopak ne. Každý člověk by měl mít v domácnosti jen to, na co se bude moct https://wave.rozhlas.cz/na-islandu-piska-fotbalovou-ligu-uprchlik-z-iranu-bude-moct-zustat-6484832 spolehnout. Neváhejte proto a řešte takové věci, dokud je na to čas. Čím dříve najdete někoho, kdo vám něco takového vyrobí, tím více času bude mít daný člověk na to, aby pro vás vhodnou skříň zhotovil. Je tedy možné, že v době, kdy se budete stěhovat, bude vše již hotovo.

Zahradní bazén je velký závazek. Když si jej pořídíte, získáte sice možnost skvělé relaxace, zchlazení v letních tropických vedrech, také pohybem ve vodě shodíte mnoho kalorií, a navíc se bazén může stát centrem rodinné zábavy a místem přátelských večírků. Na druhou stranu ale budete již vždycky muset počítat s vyššími financemi a větší časovou náročností, protože síly i prostředky budete muset pravidelně vkládat do péče o svého zahradního přítele. Jako v jakékoliv jiné oblasti i pro bazény se vyrábí nepředstavitelné množství doplňků, pomůcek a zlepšováků.

Ochrana stěn bazénu

Některé jsou opravdu důležité a měl by si je pořídit každý vlastník bazénu, jiné jsou již spíše nadstandartní a jejich koupě je více koníčkem http://www.nasagel.cz/rozhovory/zajimave-hobby/1704-l.kamenicek.html pro nadšence. Stabilizátor tvrdosti vody rozhodně patří mezi základní údržbové prostředky. V mnohých oblastech naší republiky má dostupná voda velmi vysokou tvrdost, což je na škodu veškerým spotřebičům a zařízením, které se s ní setkávají, například pračky, myčky, rychlovarné konvice, no a samozřejmě i bazény. Jakmile se na stěnách bazénu začnou vytvářet šedobílé krusty, které se nedaří běžnými prostředky odstranit, je potřeba začít jednat.

Tvrdá voda je problémem v domácnosti

Na pohled jsou tyto usazeniny nepěkné, ale mnohem horší je, že ničí stěny bazénu, který je tak postupně znehodnocován. Proto jsou k dostání přípravky, které vodu změkčí a stabilizují. Nejlepší je stabilizátor do vody aplikovat již při napouštění bazénu, protože bude působit preventivně, i později jsou účinky důležité, stabilizátor existující krusty rozpustí a nedovolí vznik dalších. Tyto přípravky můžeme zakoupit na zkoušku v malých baleních, která stojí minimum financí, za trochu vyšší náklady pak pořídíte velká, až třicetilitrová, balení, která jsou ale extra výhodná a vydrží Vám velmi dlouhou dobu. Hýčkejte svůj bazén a s ním i sami sebe, nebojte se investovat při péči o bazén, protože veškeré výdaje se Vám vrátí.

Rondony, ač patří k pracovnímu kuchařskému oděvu mohou být i velmi hezký kousek. Jaké rondony se dají sehnat na trhu? A musí být zákonitě nudné? Kuchařina byla dlouhou dobu doménou převážně můžu. Momentálně se to posledních pár let tato situace mění a objevuje se spousta kuchařek žen, které se stávají špičkou ve svém oboru. A to je určitě velmi dobře. Ženy dávají tomuto oboru zase trochu jiný pohled a věřte, že třeba takovou vepřovou panenku udělá jinak muž a jinak žena. A i když by se jednalo o stejné jídlo bude od obou chutnat úplně jinak. Ale to jsme trochu od tématu odskočili.

kuchař

Dneska se nebudeme zabývat kulinářskými recepty, ale oblečením kuchařů a kuchařek. Oblečení je pro každého kuchaře velmi důležité. Ono se to možná nezdá, ale dokáže i vhodně reprezentovat. Druhou funkci rondony pro kuchaře a šéfkuchaře je také ochrana proti zašpinění. Ti nejlepší kuchaři v republice mají na svém rondonu vyšité celé jméno a vlajku české republiky. Pokud si myslíte, že rondony jsou nudné a je možné je sehnat pouze v bílé anebo v černé barvě, tak jste na velkém omylu. Rondony nepatří mezi nudný doplněk kuchařů a kuchařek. Například dámský rondon krátký rukáv může hýřit různými barvami nebo třeba vzory. Velmi hezky působí, pokud daná restaurace nebo hotel má zajímavé rondony pro své zaměstnance například s nápisem nebo třeba logem dané restaurace.

kuchaři

A kde sehnat rondon jak pro kuchaře, tak i kuchařky?

Dámské nebo pánské rondony můžete sehnat v různých specializovaných e-shopech, které se zaměřují na gastro nebo také v těchto kamenných prodejnách. Vždy si před nákupem zjistěte jejich reference, abyste neprohloubili. Samozřejmě existují i obchody, kde je právě možné si nechat ušít rondon pro kuchaře dle vašich požadavků. Ať nějaký zajímavý střih, vyšití jména nebo dle jiných požadavků. Jen zde musíte počítat, že cena bude o něco vyšší.

Návrhy a zdokonalování vlastních dekorací patří mezi aktivity všech, kteří rádi zdobí svůj domov, a to ať už podle sezóny, svátků, období, či třeba jen tak. Vytvořit si vlastní dekorace nemusí být nic těžkého, když zvolíte jednoduché pomůcky, a zapojíte své estetické cítění. Co lze využít k výrobě snadných, ale překrásných dekorací?

sušené plody

Písek

Nejde o obyčejný, ale právě o speciální dekorační písek. Tento písek má větší zrna, než ten klasický, a proto se skvěle hodí k tvorbě dekorací. Co s ním? Zde je pár tipů.

  • Vezměte vázu, či zajímavou sklenici, a několik, různě barevných balení dekoračního písku. Z každého balení nasypte trošku tak, abyste zaplnili celou nádobu, čímž vytvoříte různé barevné vrstvy. Nádobu pak můžete položit na polici, na jídelní stůl, či třeba na okno.
  • Barevný písek je i skvělým doplňkem do květináče, kde jej nasypete navrch hlíny, a květina vypadá, jako by vyrůstala z barevné zeminy. Jakou barvu si zvolíte, to už je na vás.
  • A co třeba pískový obraz? Vezměte malířské plátno, a natřete pruh kvalitním tekutým lepidlem, na nějž nasypete písek. To samé opakujte například s jinou barvou písku, dokud nezaplníte celé plátno. Můžete zapojit kreativitu, a vytvářet nejrůznější obrazce. Poté počkejte, až vše zaschne, a písek se přichytí. Vše ještě přestříkejte lakem ve spreji, a až i ten uschne, můžete obraz pověsit.

rostliny na okně

Aerárium

Aerárium je něco jako akvárium, avšak sem nebudete nalévat vodu, ani zde chovat živé tvory. Může mít různé tvary, od koule s výřezem na boku, přes kapku, sklenici, či jehlan. Namísto toho si z něj vytvoříte krásnou dekoraci. Můžete použít již výše zmíněný písek, či třeba kůru, a do toho vsadit sukulent, či umělou květinu, a vše doladit krásnými kamínky.

Suché plody

Jistě víte, že třeba na adventní věnec se lepí šišky, sušená jablka, či skořice. Sušených plodů je však mnohem více, a lze je užít na vyzdobení jakéhokoliv předmětu.

Máte nový telefon a potřebujete tak i krásné pouzdro, které jej bude navíc zdobit a chránit před poškozením? Zastavte se ještě dnes u nás! Nakupte dnes! Koupili jste si před nějakou dobrou nový telefon, ale stále jste ještě nesehnali vhodné pouzdro, které by vám chránilo váš chytrý telefon? A co takový od nás, který se vám naprosto určitě bude líbit a splní i tak potřebnou funkci ochrany? Kdo v dnešní moderní a uspěchané době nemá chytrý telefon, kterým by se navíc mohl tak i chlubit před svými kamarády nebo rodinou. Jenomže už zapomínáme, že když ho nosíme neustále u sebe i několik let, ať už to je v kapse u kalhot, kabelce, tašce, batohu či někde jinde, tak se nám také opotřebuje.

iphone

Nemyslíme jeho funkce nebo výdrž baterie, ale rohy, sklo a spousta dalšího na co vůbec nepomyslíme. Určitě jednou ve svém životě si každý prošel lehkým šokem, když mu telefon vyklouzl z ruky v takové rychlosti, že jej nestihl už zachytit a najednou telefon ležel na zemi. Záleží také na jakou stranu zrovna v danou chvíli telefon spadne. Pokud vám zůstane sklo v pořádku tak máte vyhráno, ale co když ne. Máte tvrzené sklo? Naše telefony je potřeba chránit, protože kdo by si mohl dovolit si koupit každý rok zakoupit úplně nový mobilní telefon? Také budete šetřit naši přírodu, protože se telefony nerozloží během několik týdnů.

telefon

Krásné a elegantní pouzdro, které bude zdobit nejen vás, ale také váš telefon si u nás můžete zakoupit již dnes za poměrně nízkou cenu, kterou ocení i vaše peněženka. Proto není nad čím přemýšlet. Líbí se vám motýl? A co mít několik motýlů najednou? Ano takové krásné pouzdro u nás opravdu najdete. Nemusíte se tedy bát, že byste si z našich výrobků nic nevybrali. Nebo snad víte o někom kdo potřebuje už nutně nové pouzdro? Tak mu udělejte radost a kupte mu ho, pakliže víte jaký typ telefonu má. Jako vhodný dárek je to jak pro vaší maminku, partnerku, manželku nebo snad pro kolegyni? A co pánové? Ano i ti si u nás vyberou pro svého otce, bratra nebo snad pro sebe? Máme pouzdra pro Galaxy A51 https://www.modnimobil.cz/pouzdra-pro-galaxy-a51-1362, přijďte si vybrat.

Lustry bývaly často dominantou místnosti, zvláště, pokud se jednalo o prostornou místnost s vysokým stropem, vyjímal se krásně zdobený křišťálový lustr v takovém pokoji jako opravdový klenot. Sice se od minulých dob časy poněkud změnily, stropní osvětlení ale stále potřebuje každý.

skleněný lustr

Ale na každý typ se hodí každému a také je rozdíl, pořizujeme-li svítidlo například do kuchyně či do ložnice. Lustry se s dobou v běžných domácnostech obecně spíše zmenšují a zjednodušují. Je to škoda, ale je to logické – svítidla mají lepší výkon, není třeba tolik míst na další žárovky, stropy nejsou tak vysoké… důvodů je mnoho. Stropní osvětlení pak ale ustupuje do pozadí a téměř jej nevnímáme. Může to být záměr – osvětlení pro někoho má zůstat spíše nenápadnou a efektivní záležitostí. Někdo jiný by však rád spojil užitek s krásou a designovým počinem a pořídí si opravdu krásný lustr podle svého vkusu a zařízení místnosti.

přírodní lustr

Ať už patříte do kterékoli z těchto dvou skupin nebo stojíte někde mezi nimi, pro všechny je zde e-shop, kde si může vybrat každý – Designové lustry Praha nabízejí širokou škálu stropních (ale i jiných) svítidel a objednat si je může každý, doručují samozřejmě kamkoli i mimo Prahu. Můžete vybírat podle počtu žárovek, barvy, tvaru, stylu, typu montáže nebo jen tak procházet a hledat inspiraci desítkami stran různých krásných a moderních lustrů. Na své si přijdou jak milovníci jednoduchých linií, tak ti, kteří hledají romantický lustr jako ze zámku. S tříděním nám nejspíše nejlépe pomůže záložka “styl”, kde si můžeme vybrat od klasiky, přes floristické, industriální, moderní, rustikální až po styly typu Provence či Skandinávie. Výběr je opravdu velký a věřím, že uspokojí každého s jeho individuálními požadavky. Věnujte pozornost výběru vašeho nového lustru a nechte pak, aby pozornost vzbuzoval on. Bude vám po mnoho let přinášet do vašeho života světlo.

Nejvyšší čas myslet na jaro!

Sice nám trápí ještě zima, sníh a mráz, ale skutečně je už nejvyšší čas myslet na jaro. Nejen proto, že jen myšlenky na svítící slunce a rašící poupata zahřejí naši mysl, ale také proto, že čas neúprosně letí … A pokud přemýšlíte, jak vyšperkovat vaši zahradu nebo terasu, přicházíme s návrhem, jak vše vylepšit. Rozmazlete se a postavte si dřevěnou pergolu https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany anebo přímo a rovnou zahradní altán!

Proč právě pergolu nebo altán?

Jak pergoly, tak altány, mají úžasný vliv na pohodu, kterou pod jejími stříškami můžeme prožívat. Jen si nově představte – pergolu obrostlou fialkovou vistárií nebo jinými popínavkami či růžemi, které vydávají božskou vůni …

popínavá vistárie

Skvělým tipem pro popínavku je zimolez obecný, jinak zvaný i Lonicera. Její květ se vám může zdát sice hezký, ale to je tak všechno. Pozor, dovolíme si vás vyvést z omylu – omamná vůně růže z Jericha se plně rozvine v podvečer. A věřte, že blaho na duši bude skvostné. Jste obklopeni zelení, vůní a svými bližními. Trávíte spolu vlahý večer, sdílíte společně radosti, jste plni úsměvů a vzájemné pospolitosti.

Objednávejte se slevou právě nyní!

Ale abyste toto mohli zažít, začněte jednat právě teď. Navíc v tomto období nabízíme zimní akce a slevy na rok 2022! Nejen, že budete mít na své zahradě nebo terase nový a funkční doplněk, ale při jeho koupi i ušetříte. A nemusíte mít ani obavy, že dodávku nebudete mít kam složit, než začnete se stavbou. Stačí připsat do poznámky k objednávce, že požadujete dodat například v květnu a my se o další postaráme. A v květnu se vám ještě před závozem připomeneme formou sms zprávy. Vy nemusíte nic sledovat, vše zařídíme za vás.

rašící poupata

Ke každé pergole montážní návod.

Nemusíte se obávat toho, že pergolu „nesložíte“, protože ke každé zasíláme i montážní přehledný návod, který zvládne kterýkoli muž i s minimální zkušeností. Součástí dodávky jsou všechny potřebné díly, kromě zastřešení. To si objednáváte zvlášť podle vašeho vkusu a uvážení.

Skvělý antistres – mnozí lidé ve snaze potlačit stres provádí různé techniky, některé skvělé, jiné zcela nevhodné. Kupříkladu proti stresu může dočasně zabrat konzumace sladkostí, to se pak ale projeví na závislosti na cukru a ještě větším stresu, nehledě na nadváze a obezitě. K těm lepším antistresům patří kinetický písek, plastelína, někdy pomůže malování pastelkami či fixami a ve filmech o řídících letového provozu se můžete všimnout, jak jim pomáhá od enormního tlaku házení si s malým https://neoluxor.cz/blog/souteze/velka-soutez-s-malym-princem–1954/ míčkem.

dívky na trampolíně

Rádi bychom vám připomněli ještě jeden způsob, jak se zbavit stresu a „zabít zároveň jednou ranou více much“. Skákání na trampolíně. Může to být dětská trampolína i nářadí určené pro dospělé, na zahradě si může dopřát tento pohyb celá rodina.

Jakmile se začnete na pružné podložce pohybovat, na vaše tělo budou působit dvě základní fyzikální síly – odstředivá a gravitační. Jejich vzájemnou interakcí dochází při výskoku ke krátkodobému beztížnému stavu, což zlepšuje vyplavování endorfinů a navozuje celkovou psychickou pohodu. Ostatně, můžete se o tom dočíst na mnoha místech, že trampolíny zlepšují náladu.

trampolína s ochrannou sítí

Velkou důležitost má také samotný pohyb, ten je poměrně náročný a dokáže být účinnější, než běhání. Při skákání zaměstnáte většinu svalů včetně těch, co příliš nevyužíváte, jako jsou vnitřní zádové a břišní svaly, u některých lidí málo procvičované kvůli sedavému zaměstnání.

Nezapomínejte také na vaše chodidla, ta nesou celou tělesnou schránku po celý život a je na ně vyvíjen enormní tlak, zvláště u lidí obézních velmi trpí podélná i příčná klenba. Klenbu je vhodné posilovat chůzí naboso a přiznejme si, že příliš často máme nohy uzavřené v obuvi a bosí našlapujeme jen zcela výjimečně. Skákejte na trampolíně naboso, zaměstnáte tím svaly chodidel, které tvorbu klenby výrazně podporují.