Když zavzpomínáte na své dětství je jen málo pravděpodobné, že si vzpomenete na svůj dětský kočárek. Kdo na něj ale určitě nezapomněl, to jsou vaši rodiče. Není to proto, že by kočárek by něčím výjimečným, ale proto, že vás v něm vozili minimálně rok, spíše více, a dodnes si budou pamatovat, jak se s ním jezdilo.

Kočárek pro dítě není jen prostředek pro jeho přepravu, ale často je místem, kde miminko klidně spí. Často stačí jen vyjet kousek před dům a miminko na čerstvém vzduchu usne, takže můžeme třeba u rodinného domku nechat kočárek na zahradě a není nutné s ním jezdit. Ale kočárek je i prostředek, jak se s dítětem dostat do přírody a to někdy i na cestičky v lese. Některé kočárky mají na tyto příležitosti výměnná kolečka.

kočárek

Pokud čekáte brzy přírůstek do rodiny, určitě se po kočárcích koukáte. Protože koupe kočárku není úplně levnou záležitostí, měli byste dobře zvážit, co vše si od kočárku slibujete. Bude v něm dítě pouze spát na zahradě nebo bude chodit na dlouhé každodenní procházky? Máte auto a budete proto potřebovat i tzv. vajíčko jako autosedačku pro miminko? Čekáte už druhé dítě a tak hledáte kočárek pro dvě děti, kombinaci pro první dítě hluboký kočárek a pro druhé, to starší, sporťák? Dovolujeme si vám nabídnou kočárky od firmy Maxim, mezi kterými si určitě najdete toho svého favorita. Např. kočárek Raf-Pol BABYLUX Axel Maxim-kocarky jako dvojkombinace v několika barevných variacích.

kočárek

Dětský kočárek je pro mladou rodinu finančně náročný, často vypomáhají i prarodiče, proto je výběr vhodného kočárku někdy stejně náročný jako koupě nového auta. U kočárku je ale nejdůležitější pohodlí a bezpečí dítěte. Určitě nechcete založit miminku špatné držení těla kvůli nevhodnému kočárku, proto vždy hledejte u kočárku atest, který zaručí, že kočárek je odpovídající kvality a vaše dítě v něm stráví klidné chvilky. A pokud je spokojené dítě, budou spokojení i jeho rodiče.