Nesrovnávejte se s ostatními

Buďte sama za sebe. Nejhorší zabiják na cestě za sebepoznáním je srovnávání se s ostatními. Jste originál a proto nebuďte smutná, že kolegyně v práci je štíhlejší, sestřenice má větší byt a kamarádce opět zvýšili plat.

Test: kde chci být za 5 let

Udělejte si jednoduchý test. V klidu se usaďte a představte si sama sebe za 5 let. Popusťte uzdu fantazii a neomezujte se. Kde jste, co děláte, s kým trávíte čas? Možná zjistíte, že byste chtěla žít trošku jinak a v současné době jen plníte společenská očekávání. 

žena

Naplánujte si program sama se sebou

Pozvěte sama sebe na rande. Vím, zní to bláznivě, ale zkuste to. Hezky se oblékněte a vyrazte sama do kina nebo na večeři. Naučí vás to dovednosti rozhodování, vystoupíte ze své komfortní zóny a zvýší se vám sebevědomí. 

Změňte rutinu

Každý den jak přes kopírák. Rutina nedělá dobře ani vám, ani vašemu mozku. Vraťte do každého dne špetku hravosti a změňte zajeté zvyky. Do práce jeďte jinou trasou, místo v kantýně poobědvejte venku na lavičce s krabičkou, kterou jste si připravila doma a večer zakončete lekcí salsy namísto obvyklého běhu.

cvičení

Nelitujte dávných rozhodnutí

Nelitujte svých starých rozhodnutí. V danou chvíli jste se rozhodla, jak nejlépe jste mohla. Neměla jste více informací a zkušenosti jako nyní. 

Odložte sociální sítě

Omezte brouzdání na sociálních sítích. Je to neskutečný žrout času a většinou se tam ani nic kloudného nedozvíte. Zaměřte se místo toho více na sebe. Najděte si nový koníček, naučte se něco nového, tvořte nebo čtěte.

Poznejte své silné stránky

Každá nějaké máme. Jste si dobře vědoma těch svých? Zamyslete se a sepište si je na papír. Umíte dobře poradit, jste empatická, je s vámi sranda?

Veďte si deník vděčnosti

Každý večer si zapište jednu věc za kterou jste vděčná. Získáte tak přehled o svém životě a zjistíte, že se vůbec nemáte tak špatně, jak vám někdy připadá. 

Mezi inspirativní ženy, které se zapsaly do dějin naší vlasti, bezpochyby patří paní Marta Kubišová. Žena, která nejen svým pěveckým talentem, ale rovněž čistými a odvážnými politickými postoji dokázala, že nikdo nemusí ohýbat záda. Dodnes patří mezi ty, kterých si vážíme a oceňujeme jejich čestnost. I v dobách, kdy to vůbec nebylo snadné.

Symbol Sametové revoluce

Marta Kubišová se narodila v roce 1942 v Českých Budějovicích. Tam prožila své dětství a započala hudební vzdělání. Nejdříve hru na klavír, ke které se později přidal zpěv. Jejím snem bylo studium medicíny, stejně jako jejího otce, lékaře. Ale ten se rozplynul, když vyhrála konkurz se svojí amatérskou kapelou. Do divadla Stop v Pardubicích. A tam začala její pěvecká kariéra, která ji brzo přivedla do Prahy.  V roce 1965 už vystupovala v divadle Rokoko, kde pro ni skladatel Bohuslav Ondráček napsal písničky, které se hrají dodnes. Krátce nato přichází do divadla i Helena Vondráčková, se kterou v duetu přichází první ocenění na Bratislavské lyře. Poté se k nim přidává Václav Neckář a vzniká Golden Kids. Trio, které  natočilo nespočet úspěšných písní a stalo se miláčkem publika.

Všechno dobré

Bylo to  nejlepší, co česká populární hudba v té době produkovala. V roce 1968 dochází ke zlomu. Marta Kubišová se postaví na stranu těch, kteří nesouhlasí se vstupem sovětských vojsk na naše území. A tím se stane nepohodlnou politickému vedení. V polovině roku 1969 jsou její vystoupení omezena a od roku 1970 má uměleckou činnost zakázanou docela. Ani si nemůže vyzvednout Zlatého slavíka, kterého obdržela za rok 1969. Ale Martu to nezlomilo. Hledá si zaměstnání, což se ji podaří až v letech 1981 – 1989. Listopadová revoluce ji vynese zpět na výsluní. Její Modlitba pro Martu, zazpívána před 750 tisíci diváky, všechny přesvědčí, že se situace konečně vrací do normálu. V devadesátých letech už koncertuje a vydává jedno LP za druhým. Všechna jsou přijímána vděčným publikem s nadšením. V roce 1995 obdržela Marta Kubišová od prezidenta Havla Medaili za zásluhy, v roce 1998 je Akademií populární hudby uvedena do Síně slávy. Za účinkování v divadle Ungelt oceněna v roce 2002 Cenou Thálie. Příští rok oslaví paní Marta Kubišová 80. narozeniny. A my této vzácné ženě přejeme všechno dobré.

Chystáte se na procházku se psem, vyzvednout děti ze školky nebo zaběhnout do obchodu pro nákup? V tomto případě nemusíte oblečení nijak extra řešit. Sáhněte pro vašich oblíbených teplácích nebo džínách a můžete utíkat.

Pokud se však připravujete na nějaký večírek nebo významnější kulturní událost, měla byste sáhnout spíše po nějakých koktejlkách, ať už se vzorem, nebo klasické černé. Ostatně malou večerní by měla mít každá žena v šatníku, ať už to budou šaty na ramínka nebo s dlouhým rukávem. Některé večírky mají stanovený dress code, proto se pečlivě dopředu informujte, ať si neuděláte zbytečnou ostudu.
módní přehlídka

Černé klasické koktejlky nakonec využijete i do divadla nebo třeba na výstavu. Nic jimi nezkazíte, navíc se hodí prakticky ke všemu a dají se perfektně kombinovat s dalšími doplňky.

Jestliže vás čeká ples, je nezbytností si pořídit dlouhé večerní, a když se píše dlouhé, tak opravdu až na zem. Určitě volte střih lichotící vaší postavě a pokud možno nepřekypující třpytkami a kamínky. Lépe se sladí se zbytkem doplňků a nebudete vypadat jako nablýskaný kanárek. Pokud se rozhodnete šaty půjčit, pečlivě vybírejte vhodnou půjčovnu, a to nejen podle ceny půjčovného, ale i podle střihů a stáří modelů. Důležité jsou i doplňkové služby, jako je např. úprava šatů na vaši postavu.
dámská móda

Další příležitostí, která je důležitá pro váš život, je pracovní pohovor. V tomto případě je vhodné oblečení kalhotový kostýmek, ovšem vhodného střihu a velikosti. Není nic horšího než model deset let starý, půjčený od kamarádky, která má o dvě čísla větší konfekční velikost. Nejvhodnější barvou je tmavě modrá. Nepůsobí smutně třeba jako černá, ale výrazné barvy a vzory v tomto případě také nejsou vhodné. Pokud zvolíte kostýmek se sukní, rozhodně volte délku ke kolenům, kratší modely si nechte na schůzku s přítelem. Nevolte ani vyzývavé výstřihy. Vhodným doplňkem jsou boty na podpatku, ovšem na takovém, na kterém umíte chodit a nezlomíte si nohu. Nezapomeňte ani na silonové punčocháče.