Nesrovnávejte se s ostatními

Buďte sama za sebe. Nejhorší zabiják na cestě za sebepoznáním je srovnávání se s ostatními. Jste originál a proto nebuďte smutná, že kolegyně v práci je štíhlejší, sestřenice má větší byt a kamarádce opět zvýšili plat.

Test: kde chci být za 5 let

Udělejte si jednoduchý test. V klidu se usaďte a představte si sama sebe za 5 let. Popusťte uzdu fantazii a neomezujte se. Kde jste, co děláte, s kým trávíte čas? Možná zjistíte, že byste chtěla žít trošku jinak a v současné době jen plníte společenská očekávání. 

žena

Naplánujte si program sama se sebou

Pozvěte sama sebe na rande. Vím, zní to bláznivě, ale zkuste to. Hezky se oblékněte a vyrazte sama do kina nebo na večeři. Naučí vás to dovednosti rozhodování, vystoupíte ze své komfortní zóny a zvýší se vám sebevědomí. 

Změňte rutinu

Každý den jak přes kopírák. Rutina nedělá dobře ani vám, ani vašemu mozku. Vraťte do každého dne špetku hravosti a změňte zajeté zvyky. Do práce jeďte jinou trasou, místo v kantýně poobědvejte venku na lavičce s krabičkou, kterou jste si připravila doma a večer zakončete lekcí salsy namísto obvyklého běhu.

cvičení

Nelitujte dávných rozhodnutí

Nelitujte svých starých rozhodnutí. V danou chvíli jste se rozhodla, jak nejlépe jste mohla. Neměla jste více informací a zkušenosti jako nyní. 

Odložte sociální sítě

Omezte brouzdání na sociálních sítích. Je to neskutečný žrout času a většinou se tam ani nic kloudného nedozvíte. Zaměřte se místo toho více na sebe. Najděte si nový koníček, naučte se něco nového, tvořte nebo čtěte.

Poznejte své silné stránky

Každá nějaké máme. Jste si dobře vědoma těch svých? Zamyslete se a sepište si je na papír. Umíte dobře poradit, jste empatická, je s vámi sranda?

Veďte si deník vděčnosti

Každý večer si zapište jednu věc za kterou jste vděčná. Získáte tak přehled o svém životě a zjistíte, že se vůbec nemáte tak špatně, jak vám někdy připadá.