Návrhy a zdokonalování vlastních dekorací patří mezi aktivity všech, kteří rádi zdobí svůj domov, a to ať už podle sezóny, svátků, období, či třeba jen tak. Vytvořit si vlastní dekorace nemusí být nic těžkého, když zvolíte jednoduché pomůcky, a zapojíte své estetické cítění. Co lze využít k výrobě snadných, ale překrásných dekorací?

sušené plody

Písek

Nejde o obyčejný, ale právě o speciální dekorační písek. Tento písek má větší zrna, než ten klasický, a proto se skvěle hodí k tvorbě dekorací. Co s ním? Zde je pár tipů.

  • Vezměte vázu, či zajímavou sklenici, a několik, různě barevných balení dekoračního písku. Z každého balení nasypte trošku tak, abyste zaplnili celou nádobu, čímž vytvoříte různé barevné vrstvy. Nádobu pak můžete položit na polici, na jídelní stůl, či třeba na okno.
  • Barevný písek je i skvělým doplňkem do květináče, kde jej nasypete navrch hlíny, a květina vypadá, jako by vyrůstala z barevné zeminy. Jakou barvu si zvolíte, to už je na vás.
  • A co třeba pískový obraz? Vezměte malířské plátno, a natřete pruh kvalitním tekutým lepidlem, na nějž nasypete písek. To samé opakujte například s jinou barvou písku, dokud nezaplníte celé plátno. Můžete zapojit kreativitu, a vytvářet nejrůznější obrazce. Poté počkejte, až vše zaschne, a písek se přichytí. Vše ještě přestříkejte lakem ve spreji, a až i ten uschne, můžete obraz pověsit.

rostliny na okně

Aerárium

Aerárium je něco jako akvárium, avšak sem nebudete nalévat vodu, ani zde chovat živé tvory. Může mít různé tvary, od koule s výřezem na boku, přes kapku, sklenici, či jehlan. Namísto toho si z něj vytvoříte krásnou dekoraci. Můžete použít již výše zmíněný písek, či třeba kůru, a do toho vsadit sukulent, či umělou květinu, a vše doladit krásnými kamínky.

Suché plody

Jistě víte, že třeba na adventní věnec se lepí šišky, sušená jablka, či skořice. Sušených plodů je však mnohem více, a lze je užít na vyzdobení jakéhokoliv předmětu.