Zemřel vám příbuzný a zdědili jste po něm byt? Pak nám dovolte, abychom vám jednak popřáli upřímnou soustrast, a pak vás upozornili na to, že vás čeká nesnadný úkol – něco provést s majetkem, který se uvnitř bytu nachází.

Práce v nočních hodinách – až budete uvažovat nad tím, co v bytě zachovat, a co zlikvidovat, budete nuceni se těmi věcmi prohrabovat, třídit je, odkládat na hromádky nebo některé rovnou odnášet např. do auta. Budete k tomu potřebovat určitý čas, zabere vám to pravděpodobně několik hodin, a tak bychom vám rádi naznačili, že velmi vhodný termín je noc. Začněte v pozdních večerních hodinách s tím, že skončíte někdy hodinu po půlnoci. V noci je totiž větší klid, nebudou vás rušit sousedé v domě, ani nikdo jiný. Vypněte telefon a zorganizujte si probírku věcí jako určitý způsob vnitřní meditace. http://www.rehabilitace.info/relaxace/jak-meditovat-doma/

ochranné gumové rukavice

Ochranné pomůcky – v bytových prostorách můžete narazit na různé druhy nečistot, počínaje běžným znečištěním koberců a jiných podlahových krytin až po silnější vrstvy, zanedbané v některých místech, jako jsou prostory pod postelí, ve spíži, pod chladničkou, za sporákem atp. V bytě také mohou být i zvratky, fekálie od domácích zvířat a různé skvrny od chemických látek. Vezměte si proto na práci ochranné prostředky, zejména rukavice a vhodnou gumovou obuv (např. holinky).

pracovní rukavice a šroubováky

Přemístění věcí, které chcete zachovat, k vám do bytu – týká-li se vyklízení bytů například vašich zemřelých příbuzných, kteří žili na druhém konci republiky nebo alespoň ve vzdálenějším městě, a chcete-li zachovat nějaké vybavení bytu a odvézt jej k vám domů, je to možné. Stěhovací firma stěhování v Praze 5 poté, co byt zbaví všeho harampádí a odveze je na sběrné stanoviště, přepraví ostatní oddělené předměty tam, kam chcete.

Sklepní kóje – při vyklízení bytů se občas může zapomenout na sklep. Někdy bývají sklepy poloprázdné, takže téměř o nic nejde, ale jindy může být místnost zcela zaplněná věcmi. Upozorněte na to i stěhováky, aby počítali s tím, že bude možná zapotřebí větší vůz.