Je faktem, že během posledních desetiletí přestal být osobní automobil luxusním zbožím. Zatímco dříve si jej mohl dovolit jen málokdo, a i později byl v každé domácnosti maximálně jeden, dnes jich má prakticky každá rodina hned několik, obvykle jeden pro každého člena, který vlastní řidičský průkaz.

 

To sice značně zvyšuje naše pohodlí, avšak zároveň to také znamená, že se počet automobilů na našich silnicích značně zvýšil. A je potřeba si uvědomit, že ony mají jen omezenou kapacitu. Té však bude velmi brzy dosaženo. Aby se zabránilo problémům, jsou stavěny stále nové obchvaty a dálnice, stávající silnice jsou pak rozšiřovány. Zároveň je zde také patrná snaha omezit počet vozidel, která tyto cesty brázdí, často k nelibosti řidičů.

 

starý typ vozidla

 

Samozřejmě s můžeme ptát, proč je to takový problém. Koneckonců, když budou všichni jezdit relativně opatrně, pak bychom žádné potíže očekávat neměli, ne? Tak jednoduché to však ani zdaleka není, a navíc jsou zde i jiné faktory, které je potřeba vzít v úvahu. Jedním z nich je fakt, že čím více vozů je na silnici, tím pravděpodobnější je, že dojde k dopravní nehodě. Koneckonců můžeme se o tom přesvědčit sami jednoduchým nakouknutím do statistik. A vzhledem k tomu, že to může velmi snadno stát člověka život, je to rozhodně závažný problém.

 

nový moderní vůz

 

Další věcí, kterou je potřeba v souvislosti s touto situací řešit, je i nedostatek parkovacích míst. Všechna tato vozidla je totiž potřeba mít kam odložit, když zrovna jejich majitelé jezdit nebudou. A prostor je zde velmi omezený. Problémů, které je potřeba řešit, je samozřejmě mnohem víc. Je tedy pochopitelné že se vláda snaží počet vozidel na našich silnicích omezit, například nutností kupovat dálniční známku, nejrůznějšími poplatky a dalšími opatřeními. Ta se samozřejmě nesetkávají s nadšením, ale je pravdou, že řidiči si tento problém uvědomují jen málokdy, a pokud ano, nepřipustí si, že i oni jsou jeho součástí. A to je jeden z hlavních kořenů těchto potíží.