Ti co mají dostatek peněz, kterými si mohou bez problémů zaplatit nejenom soukromou kliniku, soukromého zubaře a náhodou si tento článek přečtou, tak jim starosti těch obyčejných občanů budou možná připadat nedůležité. 

Snad každý se snaží starat o své zdraví v silách svých možností. Co se týká zubů, tak zvlášť péče o chrup se vštěpuje dětem od malička.

zubní oddělení, péče

Není člověk, který dřív nebo později vyhledá zubního lékaře. Zuby dokážou pořádně potrápit. Zdravotní pojišťovna vám hradí jednou až dvakrát ročně preventivní prohlídku u zubaře. To je vynikající.

Ještě v devadesátých letech jsme měli zdravotní péči včetně té zubní zdarma. Ano, i za socialismu měla určitá vrstva lidí nadstandardní zdravotní péči, ale to tu nebudeme rozebírat. Důležité bylo, že v každé větší obci a městě, kde bylo zdravotní středisko nebo poliklinika, tak tam byla jak lékařská, tak i zubní pohotovost. Na to se dá už jen vzpomínat.
lékařská pomoc

Ale dnes je to vše jiné. Lidé z vesnic, menších obcí a městeček musí za svým zubním lékařem dojíždět dost daleko. A pokud jsou například starší, žijí na vesnici a nemají auto, tak o víkendu, když je chytne bolest zubů, se nedostanou NIKAM. Protože NIC nejede. Ani bus, ani vlak. To je zase záležitost krajů, jakou mají vymyšlenou báječnou regionální dopravu. Už touto dopravou se může jednat o úmyslnou likvidaci venkova.

Každý, kdo má svého dobrého stomatologa, tak si ho považuje. A  těch dobrých zubařů je málo a jsou to ve velké míře důchodci. Vybavení jejich ordinace jdou až do miliónů korun. Nedávno proběhla v médiích zpráva, že Česká stomatologická komora (ČST) zvedla těmto zubařům v důchodu členské poplatky z 500,-Kč na 6900,- Kč. Úžasné je na tom to, že snad je to záměr, aby tito lékaři skončili. Kdo to odsouhlasil? Mladí zubní lékaři, kterých je nedostatek, kteří většinou nemají dostatečnou praxi, tak ti snad půjdou na místa zubařů důchodců? A je jedno kam? To rozum zastává, jak v té ČSK uvažují. A co na to Ministerstvo zdravotnictví? Už takhle špatná dostupnost zubních lékařů, kterých je po dlouhá léta všude v regiónech nedostatek, bude ještě horší. Kde je budou lidé hledat?

Co je důležitější pro naše lidi? Dobrá vláda by měla vložit více finančních prostředků do zdravotní péče svých občanů a ne na zbrojení a vysílání vojáků do cizích zemí kvůli nesmyslným válkám, které stojí miliardy.