Po každé neobvyklé a nevysvětlitelné události se strhne vlna dotazů, lidé chtějí objasnění. Ovšem obzvláště u tich starších událostí je mnohem těžší dohledat nějaká fakta, o kterých dokážeme tvrdit, že jsou skutečná.
Mezi konspirační teorie řadíme různé teorie, které ty teorie nejspíše vysvětlují. Nikdy se totiž nikdo nedozví pravdu. Pokud se budete v tomto tématu trochu více šťourat, přijdete na to, že některé jsou zajímavější než ostatní, z některých běhá mráz po zádech. Konspirační teoretici tvrdí, že nic se neděje náhodně, příčinou čehokoliv nemůže být náhoda, vše se děje z nějakého důvodu.
ilumináti oko
Někteří zas naopak tvrdí, že za těmito nevysvětlitelnými věci stojí nejvyšší orgány, vládní organizace, tajné spolky či mimozemské civilizace. Není náhodou pravda, že samotné mimozemské civilizace jsou samy o sobě konspirační teorií?
zvláštní předměty
V padesátých letech minulého století během svátků díkuvzdání si Američan jménem Dan Cooper koupil letenku na vnitrostátní let jedné z linek United Airlines. Po vzlétnutí letadla, když k němu přišla letuška, aby mu nabídla produkty ze svého vozíku, otevřel kufřík, ve kterém údajně byla bomba, ta byla aktivní a připravena k použití. Ještě k tomu jí prý hrozil i nožem, nesdělil však svůj cíl. Údajně se jednalo o únos, po přistání letadla nechal všechny pasažéry vystoupit a jako rukojmí si nechal pouze posádku, měl samozřejmě i požadavky, potřeboval padák a k němu soupravu na použití a bankovky určité nominální hodnoty. Letadlo doplnilo palivo a vzlétlo, počasí nebylo ideální, v jednu chvíli sdělil posádce, ať zůstane v kokpitu a neopováží se z něho vylézt. Po několika hodinách ovšem vylezli, ale nikdo už v letadle neseděl. Z pozdějších výslechů jsme se dozvěděli, že v jednu chvíli sebou stroj neobvykle škubl a bylo slyšet vrznutí dveří, vypadalo to, jako by z letadla vyskočil.
Dnes ovšem nikdo neví, o co se mělo jednat, ani kdo byl onen záhadný muž, co s ním je, jestli vůbec žije.