Podle statistik společnosti McAfee vzniká každý den asi 66 tisíc programů, které jsou schopné smazat všechna data z počítače. Toto číslo je čtyřikrát vyšší než v roce 2007. Z toho důvodu je zabezpečení PC velice důležité. V dnešní době už se bez antivirového programu neobejdete. Proto se podíváme na ty nejlepší, které si můžete nainstalovat.
 kybernetická bezpečnost

Avast Free Antivirus

Tento program je nejen přímo z Česka. Vznikla na konci 80. let Eduardem Kučerou a Pavlem Baudišem. Pokud ho chcete používat pro soukromé účely, můžete si ho stáhnout zcela zdarma. Rozhraní je velmi intuitivní a ovládání snadné. Na pevném disku můžete sledovat aktivitu přímo v okně tohoto úžasného nástroje. Máte ale také možnost automatického vyhledávání, které hlídá bezpečnost vašich dat nepřetržitě, kdykoli notebook zapnete.
 

Eset Family Security Pack

Další velmi populární a místní počin. Společnost Eset pochází ze Slovenska a se svou činností začala v roce 1992. A nenabízí jen jeden produkt. Vybrat si můžete NOD32, Smart Security a Family Security Pack. Poslední jmenovaný je nejlepší v případě, že v domácnosti vlastníte víte kousků a chcete je všechny zabezpečit za jednu cenu.
 
Těšit se u nich můžete na antispyware, antispamový filtr i na běžný, osobní firewall. A využít ho lze nejen na notebooky, ale také smartphony. Lidé jejich zabezpečení často podceňují, ale stejně důležité jako u PC. Možná ještě důležitější, protože v současnosti mobil používáte prakticky na všechny úkony. Cenově se Eset pohybuje lehce pod hranicí dvou tisíc korun.
 komunikace software

Spy Emergency

Pokud chcete aplikaci, která ochrání data před všemi existujícími druhy negativních programů. Nezabrání tedy napadení nejen klasickým virům, ale také spywarům, adwarům, malwarům, dialerům, hijackerům i trojským koním. To z něj dělá jeden z nejúčinnějších na trhu. Drobnou nevýhodou je, že neplacená verze blokuje některé funkce. To je ale samozřejmě naprosto normální.