Baví vás obchod? Jste dravá osobnost, která si libuje v neustálém adrenalinu spojeném s nově objevenými obchodními nebo prodejními příležitostmi, se kterými může naložit dle svého uvážení? Máte rádi nové výzvy, které posouvají dále nejen vaše odborné znalosti v oboru, ale také vaše individuální dovednosti, které vás učiní jedničkou na trhu? Zatočte se svou konkurencí a naučte se nové způsoby, jak být progresivním obchodním specialistou. Nabízíme vám rozvoj v oblasti intradenního obchodování.

práce s čísly

Že jste ještě o tomto slovním spojení nikdy neslyšeli? Pro intradenní obchodování, které zkráceně nazýváme day trading, je typické, že uzavíráme daný obchod vždy ten den, kdy dojde k jeho otevření. V rámci plánování profitu je nezbytné stanovit si jakožto obchodník menší sazbu, než je naše průměrná denní range, a především musíme dbát na to, abychom neměli žádnou otevřenou pozici v den, kdy bude daný obchod spuštěn. Jinými slovy, v ten den jsme in cash a čekáme.

Tento obchodní styl může být naprosto vyhovující pro ty z nás, kteří se neradi pohybují ve světě businessu jako tzv. swingoví obchodníci, kdy máme otevřených paralelně více pozic několik dnů a nocí a neustále čekáme, často i několik týdnů, než bude možné podniknout další kroky. V případě day tradingu je to o správných propočtech, ale také o tahu na branku a schopnosti učinit rychlé rozhodnutí. Rychle a efektivně jednat, to je, oč tu běží.

zlaté mince

Zároveň se však s rychlostí nedostáváme až do oblasti tzv. scalpingu, ve které bychom dané pozice měli pod svou taktovkou jen na několik málo minut.

Jako specialista na day trading budete moci správně odtušit, kdy je vhodné s pozicemi operovat. Adekvátní je však v průběhu svých zásahů každý večer své otevřené pozice uzavírat, bez ohledu na to, zda se vám jeví jako ziskové nebo ztrátové. Každé ráno je pro nás novým začátkem a každý den vstupujeme na trh s čistým štítem. Na včerejšku už nám nezáleží, důležitý je pro nás dnešní den a to, co přinese.